Wspomnienia uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach z Włoch

VIII edycja projektu 2014 » Wspomnienia uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach z Włoch

 

 

Wycieczko-pielgrzymka do Włoch była dla nas bardzo wielkim przeżyciem. Oprócz zwiedzenia interesujących miejsc, mieliśmy okazję zawrzeć  wiele nowych znajomości. Ten wyjazd z pewnością zostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Bartek

W ciągu sześciu dni odwiedziliśmy Wenecję, Asyż i Rzym. Zobaczyliśmy najurokliwsze zakątki tych miejsc. Bogactwo Muzeów Watykańskich. Miejsce wyboru papieża – Kaplicę Sykstyńską oraz nawiedziliśmy grób Jana Pawła II.

Ania

W całym moim pobycie we Włoszech najbardziej podobał mi się Rzym. To naprawdę piękne miasto! Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem. Jestem zachwycona budowlami, które wcześniej mogłam zobaczyć tylko w książkach. Te piękne chwile i wspomnienia pozostaną w moim sercu na zawsze.

Wiktoria

Z bliskiej odległości mieliśmy okazję zobaczyć Ojca Świętego Franciszka. Było to niesamowite przeżycie. Pobyt we Włoszech wzbogacił nas o nowe doświadczenia. Wycieczko-pielgrzymka po śladach św. Franciszka, św. Marka, św. Jana Pawła II, św. Piotra, św. Klary, św. Agnieszki i wielu innych świętych pozostanie na długo w naszej pamięci.

Weronika H

Cieszę się, że mogłam wziąć udział we wspaniałej wyprawie do Ziemi tylu Świętych, zobaczyłam zabytki, przyrodę znaną mi tylko z internetu i telewizji, poznałam tylu fajnych młodych ludzi.

Weronika S

Podczas pobytu we Włoszech urzekło mnie bogactwo zabytków, piękna Wenecja i Asyż, w którym czas się zatrzymał. Miałem wrażenie, że na urokliwych uliczkach zobaczę św. Franciszka i jego towarzyszy.

Mateusz

Szczególne wrażenie na mnie zrobiła Bazylika św. Piotra. Zachwyciła mnie urokiem i świętością. Długo będę wspominał wspaniałe chwile spędzone we Włoszech.

Szymon

 

 

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com