Włochy 2012 - Raport

VI edycja projektu 2012 » Włochy 2012 - Raport

   
    Odwiedziliśmy także Muzeum Watykańskie, w którym mogliśmy podziwiać bogate zbiory świata starożytnego i chrześcijańskiego. Początkiem zbiorów była kolekcja dzieł sztuki zgromadzonych przez kardynała Giuliana delle Rovere (późniejszego papieża Juliusza II) w XVI wieku. Do muzeum włączono także pomieszczenia z freskami Rafaela i Kaplicę Sykstyńską.
    W Rzymie mieliśmy także okazję podziwiać architekturę miasta – w tym liczne place, pomniki, fontanny oraz piękne mosty na rzece Tybr.
 
    W związku z okresem przedświatecznym wszędzie można było spotkać bożonarodzeniowe ozdoby i kiermasze.
   
    W drodze powrotnej do Polski odwiedziliśmy Padwę, miasto Świętego Antoniego. Zwiedziliśmy Bazylikę pod wezwaniem Świętego oraz uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Najbardziej znanym miejscem w świątyni jest renesansowa kaplica Świętego Antoniego, w której znajduje się Jego grób. Marmurowa ściana kaplicy udekorowana jest dziewięcioma płaskorzeźbami ukazującymi życie i cuda Antoniego Padewskiego, m. in.: Święty Antoni wskrzesza młodzieńca czy  Cud z sercem lichwiarza. W czasie spaceru po mieście mieliśmy także okazję podziwiać wnętrza jednego z najstarszych uniwersytetów europejskich oraz Plac Prato della Valle: jeden z największych placów Europy i świata.

 
 

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com