Wspomnienia uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach z Włoch

VIII edycja projektu 2014 » Wspomnienia uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach z Włoch

      Środa to czas powrotu do Polski. Lecz zanim rozpoczęliśmy tę długą drogę, udaliśmy się na audiencję generalną, podczas której mogliśmy zobaczyć zwierzchnika kościoła katolickiego – papieża Franciszka. Wysłuchaliśmy Ewangelii w różnych językach w tym także po polsku i otrzymaliśmy papieskie błogosławieństwo. To niecodzienne i pełne emocji zdarzenie na długo zapadnie w naszej pamięci. Pożegnaliśmy Włochy i jadąc przez Austrię oraz Czechy dotarliśmy około godziny 22.00 do Krakowa, skąd wszyscy wyruszyliśmy  do naszych miejscowości.

     Tego typu wycieczka jest naprawdę wielką przygodą, o której pamięta się do końca życia. Jestem pewna, że wszyscy wrócimy do niej z rozrzewniem i uśmiechem na ustach wspominając ludzi,  których poznaliśmy, zachwyt, który nas ogarnął, gdy widzieliśmy piękne miasta i myśląc o naszych doświadczeniach, włoskich smakach,  widoku samego papieża i uczestnictwie w audiencji. Pewnie większość z nas takiej wycieczki już nie będzie miała okazji powtórzyć.

 Klaudia

 

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com