Włochy 2012 - Raport

VI edycja projektu 2012 » Włochy 2012 - Raport

    Dnia 13 grudnia 2012 roku zwycięzcy VI edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” wraz ze swoimi opiekunami wyruszyli na ośmiodniową wycieczkę do Włoch. Laureatami tegorocznego cyklu byli uczniowie następujących szkół:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6 Gimnazjum nr 63 im. Jana Pawła II
w Krakowie, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Sadku- Kostrzy, Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej, Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni, Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zespole Szkół w Białce.
    Po kilkunastogodzinnej podróży oraz noclegu w alpejskim hotelu przybyliśmy do miasta Loreto. Tam odwiedziliśmy Bazylikę Santa Casa, w której znajduje się domek Najświętszej Marii Panny z Nazaretu. Niewielki  budynek składa się z trzech ścian, miejsce groty zastępuje ołtarz oraz marmurowa obudowa. W centralnym miejscu umieszczona jest figura  Matki Boskiej z Dzieciątkiem.  W pobliżu sanktuarium odwiedziliśmy cmentarz żołnierzy polskich z II Korpusu Polskiego Władysława Andersa, którzy podczas II wojny światowej walczyli na terenach Loreto i Ankony.

 

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com